SPM6530T-100M-HZ
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
SPM6530T-100M-HZ
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 4.2 A 86.4 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)86.4 mΩ
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingShielded
Inductance10 µH
Core MaterialMetal
Saturation Current2.9 A
Schedule B8504500000
Current Rating4.2 A